معرفی ۲۵ فیلم فوق العاده با داستان هایی هوشمندانه

هزاران فیلم متوسط وجود دارد که می توان همه چیز را در آنها حدس زد و دیدنشان شاید فقط وقتتان را بگیرد. اما در این میان فیلم هایی هم هستند که به کل خود را از این گروه جدا کرده اند، فیلم هایی با داستان های قوی که از ابتدا تا انتها بیننده را غافلگیر می کنند. برای اینکه کارتان را در فیلم دیدن راحت کنیم می خواهیم یک لیست ۲۵ تایی در اختیارتان قرار دهیم که از دیدن هیچکدامشان پشیمان نمی شوید.

توجه کنید ترتیب فیلم ها به صورت تصادفی بوده و رتبه بندی انجام شده فقط بر اساس نظر شخصی میباشد.

 

۲۵. Moon (2009)

 

 

قرارداد سم در حال تمام شدن است – او سه سال را روی ماه گذرانده، و روی دستگاه هایی که در ماه کار گذاشته شده نظارت می کرده. سه سال تنها با یک دستگاه هوش مصنوعی به نام گرتی کافیست که یک فرد را تغییر دهد. دو هفته قبل از اینکه ماموریت سم تمام شود و به زمین برگردد ناگهان …

 

دانلود فیلم Moon (2009)

 

 

۲۴. Inception (2010)

 

 

اگر به دنبال فیلم های سبک و آسان هستید، باید بگویم این فیلم برای شما ساخته نشده! اگر فیلم بینی حرفه ای هستید و دوست دارید دو ساعت و نیم فیلم ببینید و سخت فکر کنید، پس باید بنشینید و این فیلم را حتما تماشا کنید.

 

دانلود فیلم Inception (2010)

 

 

۲۳. The Skeleton Key (2005)

 

 

تصور کنید کلیدی داشتید که هر دری را باز می کرد. داشتن چنین کلیدی مانند یک موهبت است که فرصت های زیادی در اختیارتان قرار می دهد. اما آیا ریسک می کنید تا هر دری را باز کنید؟

 

دانلود فیلم The Skeleton Key (2005)

 

 

۲۲. Secret Window (2004)

 

 

جانی دپ و داستانی برگرفته از رمان استفان کینگ، همین دو چیز کافیست که همه کارها را بگذارید برای بعد و بنشینید و از دیدن این فیلم لذت ببرید.

 

دانلود فیلم Secret Window (2004)

 

 

۲۱. Vanilla Sky (2001)

 

 

زندگی گاهی اوقات عجیب می شود – یک روز بسیار معمولی را شروع می کنی، و با یک کیسه یخ و لذت بردن از آسمان وانیلی بالای سرت به پایان می رسانی. هیچ کس انتظارش را ندارد، اینکه همه چیز در یک چشم بهم زدن می تواند تغییر کند حقیقت دارد.

 

دانلود فیلم Vanilla Sky (2001)

 

 

۲۰. Deja Vu (2006)

 

 

عنوان این فیلم چیزهایی زیادی درباره محتوای فیلم می گوید. کارگردان و فیلم نامه نویس هر دو تلاش کرده اند که تا جای ممکن سفر در زمان را برای بیننده پذیرفتنی کنند. در مجموع چیزی که در این فیلم می بینید یک اکشن بسیار خوب و فیلمی علمی تخیلی نزدیک به زندگی واقعی است.

 

دانلود فیلم Deja Vu (2006)

 

 

۱۹. Lucky Number Slevin (2006)

 

 

اسلوین حسابی دچار دردسر شده: در شرف از دست دادن خانه اش است، نامزدش به خاطر مردی دیگر ترکش کرده. نیک، دوست اسلوین نیویورک نیست و به او پیشنهاد می دهد تا وقتی نیست در آپارتمانش زندگی کند. یک جنایتکار بزرگ که به رئیس مشهور است اسلوین را پیدا می کند، و با نیک اشتباهش می گیرد. رئیس از اسلوین می خواهد انتقام کشته شدن پسرش را با کشتن یک جنایکار بزرگ دیگر بگیرد.

 

دانلود فیلم Lucky Number Slevin (2006)

 

 

۱۸. The Game (1997)

 

 

خط داستانی پویا و غیر قابل انتظار این فیلم را تبدیل به یک اثر استادانه در سبک فیلم های هیجان انگیز کرده است. کارگردان بیننده را بعد از حوادثی پی در پی به سمت پایانی غیر قابل پیش بینی هدایت می کند.

 

دانلود فیلم The Game (1997)

 

 

۱۷. Memento (2000)

 

 

یک فیلم معمایی و اکشن زیبا درباره آینده، جایی که عده ای از تبهکاران یاد گرفته اند افرادی را که نمی خواهند به عقب بفرستند. مانند هر فیلم دیگری که درباره سفر در زمان است این فیلم هم سوتی هایی دارد، اما زیاد درباره شان فکر نکنید، فقط ببینید و لذت ببرید.

 

دانلود فیلم Memento (2000)

 

 

۱۶. Looper (2012)

 

 

یک فیلم معمایی و اکشن زیبا درباره آینده، جایی که عده ای از تبهکاران یاد گرفته اند افرادی را که نمی خواهند به عقب بفرستند. مانند هر فیلم دیگری که درباره سفر در زمان است این فیلم هم سوتی هایی دارد، اما زیاد درباره شان فکر نکنید، فقط ببینید و لذت ببرید.

 

دانلود فیلم Looper (2012)

 

۱۵. The Usual Suspects (1995)

 

 

یک گروه از آدم بدها به یک کشتی که برای دیگر آدم بدها است حمله می کنند و بعد از درگیری، تنها یک بازمانده باقی می ماند. او تنها سرنخ برای بازجویان است که به طرز نا امیدانه ای به دنبال مغز متفکر این عملیات هستند، فردی مرموز به نام کایزر شوزه. اگر هنوز این فیلم را ندیده اید فرصت مناسبی برای تست حس کارآگاهی تان است.

 

دانلود فیلم The Usual Suspects (1995)

 

 

۱۴. The Others (2001)

 

 

” دیگران ” یکی از نفس گیرترین فیلم های ژانر خود است. فضا و نحوه بازی باعث می شود که فکر نکنید فیلم می بینید، بلکه حس می کنید شما هم در این داستان و میان شخصیت ها زندگی می کنید، و سعی می کنید که حقیقت را پیدا کنید.

 

دانلود فیلم The Others (2001)

 

 

۱۳. A Beautiful Mind (2001)

 

 

یک نابغه ریاضی که دست آورد های بزرگش در تئوری ریاضیات برایش شهرتی جهانی به همراه آورده است. اما زندگی اش دستخوش تغییراتی می شود که هم برای او هم برای اطرافیان ماجراهایی را به همراه دارد.

 

دانلود فیلم A Beautiful Mind (2001)

 

۱۲. The Prestige (2006)

 

 

فیلم در اواسط قرن ۱۹ اتفاق می افتد زمانی که شعبده بازی رواج پیدا کرده بود و ذهن همه روی حقه های جادوگری متمرکز بوده. رابرت و آلفرد دوستهای قدیمی و شهبده باز هستند، اما ماجراهایی باعث می شود که این دو تبدیل به دشمن شوند. آنها شروع به بهم ریختن اجراهای همدیگر می کنند، حقه های یکدیگر را لو می دهند، و به مرور دشمن خونی هم می شوند. این فیلم مخصوص کسانی است که دوست دارند غافلگیر شوند، و به دنبال فیلمی جدید هستند.

 

دانلود فیلم The Prestige (2006)

 

۱۱. Law Abiding Citizen (2009)

 

 

بخش قضایی با مجرمان جنایی معامله ای می کند و اجازه می دهد از زندان خارج شوند. مردی که همسر و فرزندش بدست این مجرمان کشته شده اند تصمیم می گیرد عدالت را خودش اجرا کند، و از بخش جنایی نیز انتقام بگیرد. اما دستگیر می شود و به زندان می افتد، در زندان حرفی می زند که شاید با عقل جور در نیاید – بدون ترک کردن سلولش به کشتن ادامه می دهد تا زمانی که شرایطی که می خواهد برآورده شود – این بیانیه ابتدا برای پلیس ها خنده دار به نظر می رسد، اما خیلی زود متوجه می شوند که …

 

دانلود فیلم Law Abiding Citizen (2009)

 

 

۱۰. The Best Offer (2013)

 

 

مانند بسیاری از فیلم های هیجان انگیز و ماجراجویانه، این فیلم ساختاری استاندارد و ساده دارد، و بیننده جان کلام را می تواند در همان نگاه اول متوجه شود. اما بر خلاف دیگر فیلم های این ژانر، پیچیدگی های خاص خود را دارد. کارگردان به شکلی هنرمندانه طرح را پیچیده کرده و هر کسی که این فیلم را میبیند فریب می دهد.

 

دانلود فیلم The Best Offer (2013)

 

 

۹. The Life of David Gale (2003)

 

 

یک استاد دانشگاه روشن فکر و مطیع قانون، که علیه مجازات اعدام فعالیت می کند، از قضا برای قتل همکارش به اعدام محکوم می شود. این فیلک یک درام هوشمندانه است که نشان می دهد دستگاه عدالت ممکن است اشتباهات مرگباری را مرتکب شود، و برخی نیز در راه عقیده ای که دارند هیچ چیز نمی تواند متوقفشان کند حتی زندگی شان!

 

دانلود فیلم The Life of David Gale (2003)

 

 

۸. The Sixth Sense (1999)

 

 

این فیلم درباره سرنوشت وحشتناک یک پسر بچه ۹ ساله است. چیزهایی که این پسر می بیند را کسی باور نمی کند، تا زمانی که یک روانشناس کار بلد به کمکش می آید، این روانشناس به پسر بچه به عنوان شخصی عجیب و غریب یا بیماری روانی نگاه نمی کند، بنابراین زندگی پسر بچه برایش راحت تر می شود. او به دکتر کاملا اطمینان پیدا می کند حتی از مادرش بیشتر. پایان غیر قابل انتظار فیلم برایتان تکان دهنده خواهد بود.

 

دانلود فیلم The Sixth Sense (1999)

 

 

۷. The Departed (2006)

 

 

دو نفر از بهترین فارغ التحصیلان آکادمی پلیس خود را در موقعیتی حساس می بینند، یکی جاسوسی است در لباس پلیس، و دیگری پلیس مخفی. هر دو در فکر از بین بردن حریف هستند، اما اتفاقات باعث می شود به تدریج از درون تغییر کنند.

 

دانلود فیلم The Departed (2006)

 

 

۶. The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy (2005)

 

 

روزی، چیزی عظیم الجسه از یک سفینه فضایی جدا می شود و به مدار زمین می رسد تا به انسان ها اعلام کند که قرار است سیاره شان تخریب شود. این فیلم هم باعث می شود بخندید و هم مکث کنید و به فکر فرو بروید. در هر شوخی این فیلم مقداری حقیقت وجود دارد.

 

دانلود فیلم The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy (2005)

 

 

۵. The Mist (2007)

 

 

درام ترسناکی از فرانک داربونت، کارگردان معروف فیلم ” رستگاری در شاوشنگ ” بر اساس کتابی از استفان کینگ. البته فیلم در صحنه آخر با کتاب متفاوت است، یکی از شخصیت های اصلی تغییر کرده. نمی خواهم فیلم را لو بدهم و از جذابیتش برایتان بکاهم، ولی شاید در نگاه اول فیلم یکی از انواع آخر الزمانی خود به نظر برسد ولی اینچنین نیست!

 

دانلود فیلم The Mist (2007)

 

 

۴. Shutter Island (2010)

 

 

دو مارشال ایالات متحده به جزیره ای در ماساچوست می روند تا مفقود شدن یک بیمار از آسایشگاه روانی را بررسی کنند. در طول تحقیق و بررسی شخصیت ها با شبکه ای از دروغ ها روبرو می شوند. وقتی فیلم به پایان می رسد مطمئنا درباره آن با کسانی که فیلم را با هم دیده اید وارد بحث می شوید، و البته همگی شگفت زده خواهید بود!

 

دانلود فیلم Shutter Island (2010)

 

 

۳. Angel Heart (1987)

 

 

هری انجل یک کارآگاه خصوصی است، او قراردادی از یک اشراف زاده مرموز دریافت می کند تا یک کهنه سرباز جنگ را که موفق به انجام تعهدات یک توافق نامه خاص نشده است را پیدا کند. بعد از اینکه اشراف زاده قول یک دستمزد خوب را به کارآگاه می دهد، او قبول می کند، اما موردی که در نگاه اول ساده به نظر می آمد تبدیل به موضوعی پیچیده و پایانی غافلگیر کننده می شود.

 

دانلود فیلم Angel Heart (1987)

 

 

۲. Fight Club (1999)

 

 

یک کارمند اداره از بی خوابی رنج می برد و سعی دارد با زندگی غیر قابل تحمل و کسل کننده خود کاری کند، تا اینکه با تایلر دوردن یک تاجر صابون کاریزماتیک با فلسفه ای پیچیده آشنا می شود. صحنه پایانی فیلم شوکه کننده است و اکتشافات شخصیت اصلی منجر به حوادث غیر قابل پیش بینی می شود.

 

دانلود فیلم Fight Club (1999)

 

 

 

۱. Se7en (1995)

 

 

فیلمی جنایی و ترسناک درباره قاتلی روانی که قربانیانش را به خاطر گناهانی که کرده اند مجازات می کند. قبل از ساخت فیلم سازندگان کمی تغییرات را وارد داستان کردند، برای مثال صحنه پایانی را دوباره نوشتند. فیلم فوق العاده غافلگیر کننده است و با بازی درخشان برد پیت، مورگان فریمن، و کوین اسپیسی تبدیل به یک اثر ماندگار شده.

 

دانلود فیلم Se7en (1995)